Ekscentryczny Kemer

Ekscentryczny Kamer

Przed końcem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia jeszcze nikt nie przypuszczał, że Kamer – cicha i urokliwa wioska rybacka wkrótce przeobrazi się w miejsce tętniące życiem, które oferuje niezliczoną ilość atrakcji.

 

Kamer, leżący u podnóży gór Taurus, jest kurortem południowego wybrzeża Turcji. Dzięki zboczom gór rozciągającym się w pobliżu miejscowości Kamer, okazuje się on być bardzo urokliwym miejscem. Można tu bardzo aktywnie spędzić czas zarówno w wodzie, jak i na lądzie. W tym pięknym kurorcie Riwiery Tureckiej z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Niezwykle piękna bujna przyroda, lazurowe morze, liczne festiwale, jaskinie, które można zwiedzać tylko od strony morza, duża ilość zabytków, „ błękitne rejsy” , ciekawe ruiny oraz wiele innych ciekawych rzeczy powalają każdego, kto się tu pojawi.

 

Kamer to nie tylko przepiękne i zatykające dech w piersiach krajobrazy, ale również znaczna ilość miejsc noclegowych, typu hotele ( o bardzo wysokim standardzie ), motele, pola kempingowe i biwakowe, zajazdy. Warto dodać, że ta niezwykła miejscowość została pierwsza odkryta przez turystów. Można tu łatwo i szybko dojechać z lotniska międzynarodowego w Antalyi ( 42 kilometry na południow wschód ). Kamer leży również blisko starożytnych miejscowości, takich jak Demre, Myra, Kekova, Phaselis. Warto je zwiedzić, będąc w pobliżu.

 

Chociaż stosunkowo rzadko słyszy się o winie pochodzącym z Turcji, to na pewno warto spróbować lokalnego wina produkowanego przez lokalnych ludzi. Jednym z win tureckich, które są jednak dość powszechne wśród ludzi rozkoszujących się tym znakomitym trunkiem, są wina o nazwie Doluca, a także Kavaklidere, które cechuje niezwykła harmonia smaku i niezwykły aromat. Są one dość drogie, jak na wina stołowe, ale cena jest warta zakupu.