Region Riwiera Turecka

Region Riwiera Turecka

Riwiera Turecka– popularna nazwa regionu w południowo-zachodniej Turcji, ciągnącego się wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego od prowincji Antalya do prowincji Mugla. Region obfituje w szerokie, piaszczyste plaże, a także miejsca o znaczeniu historycznym i wysokich walorach przyrodniczych. Na riwierze tureckiej położonych jest kilka miast o dużym znaczeniu dla międzynarodowej turystyki, takich jak: Alanya, Antalya, Belek, Bodrum, Fethiye.

Riwiera słynie ze złocistych bardzo dobrze zagospodarowanych plaż, gdzie znajdują się liczne bary, pizzerie i wypożyczalnie sprzętów do uprawiania sportów wodnych.

4 komentarzy na “Region Riwiera Turecka

  1. Spędziłam z narzeczonym cudowne wakacje w sierpniu w mieście Alanya na Riwierze Tureckiej. Było cudownie, wspaniała pogoda, piękne plaże, mnóstwo zabytków. Zakochałam się w tym miejscu. Miasto bardzo piękne, dużo restauracji, barów i dyskotek. Bardzo polecam 🙂

  2. Spędziłem w sierpniu cudowny tydzień z rodziną na Riwierze Tureckiej a dokładnie w Alanya. Przepiękne miejsce, byliśmy zachwyceni okolicą i widokami. Mieszkaliśmy w hotelu Santana. Hotel bardzo czysty i zadbany, bardzo bliziutko do morza. W hotelu baseny. Plaża kamienisto-żwirkowa, ale nie sprawiało to problemów.Naprawdę było bardzo fajnie

  3. Widzę, że nie tylko ja wybrałam Turcję. Mi biuro poleciło hotel Meryan w Antalyi. Bałam się, że 5-cio gwiazdkowy hotel będzie bardzo drogi jednak moje wątpliwości szybko się rozwiały, dodatkowo dostaliśmy rabat za wczesną rejestrację. Piękny palmowy ogród, baseny, bar 24/7 bardzo dobrzy animatorzy. A widoki? Niezapomniane pod każdym względem. Polecam gorąco!

  4. Polecam wszystkim wybrać się na wakacje na Riwierę Turecką do hotelu Miracle Resort. Byłam tam w tym roku w czerwcu na tygodniowym urlopie wspólnie z chłopakiem. Było super. Pogoda piękna( w Polsce możemy o takiej pomarzyć).Hotel wspaniały pod każdym względem, położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży, jedzenie i cała reszta bez najmniejszych zastrzeżeń. Pokoje jak w pałacu, duże, czyste i pięknie urządzone.Baseny, aquaparki i wiele innych rozrywek. Cała Riwiera Turecka to cudowne i malownicze miejsce, palmy, plaże, góry i morzem. Polecam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.